3.427,00 kr.
Gratis levering
På lager, leveringstid: Ca. 1 uge leveringstid
Grupa Okolo Bordlampe kombinerer rene linjer og enkle former, elegant minimalistisk designudtryk og håndværk. Lampens fod er udført af aluminiums sømløs konstruktion og lampens skærm af stof, der slipper lyset på en særlig måde. Samspillet mellem lethed og fast struktur skaber et raffineret look og behagelig atmosfære i interiørrummet.
Lyset er E27 12W LED 2700K CRI 90 1500 lumen med dæmpbare funktioner.
Grupa Okolo bordlampe er hele 50 cm høj, har 35 cm i skærmdiameter og leveres med en ledning på 130 cm.
Fås i 2 variative modeller i den flotte finish – sort og hvid.
Som en del af den smukke designkollektion, der består af gulvlamper, pendellamper og væglamper, har alle et fælles element – den vægtløse skønne lampeskærm.
Se relaterede lamper fra den samme designkollektion
Okolo Væglamper Small og Okolo Væglamper Large
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Max Wattage: | 12W |
| Fatning: | E27 |
| Farvetemperatur: | 2700K |
| Farvegengivelse: | CRI 90 |
| Dæmpning: | Ja |
| Materiale: | Aluminium/Tekstil |
| Ledningslængde: | 130cm |
| Størrelse: | Ø35cm/H:50cm |
| Finish: | Hvid, Sort |
| IP: | IP20 |
Login