2.943,00 kr.
Gratis levering
På lager, leveringstid: Ca. 1 uge leveringstid
Grupa Okolo Pendel kommer i 3 modelstørrelser – Ø35cm/H:23cm, Ø47cm/H:25cm og Ø60cm/H;25cm. Kombinationen af rene linjer, enkle former og elementer af håndværk skaber minimalistisk designudtryk og funktionel belysning. Lampens skærm er udført af canvas tekstil, der slipper lyset på en særlig måde og komplementeres med detaljer af metal, som kan vælges mellem to finish i sort eller hvid. Samspillet mellem lethed og fast struktur skaber et raffineret look og behagelig atmosfære i interiørrummet.
Lyset er E27 12W LED 2700K CRI 97 1521 lumen med dæmpbare funktioner.
Grupa Okolo Pendel leveres med en ledning på 250 cm og Ø8,6 cm loftroset.
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Model: | Ø35cm, Ø47cm, Ø60cm |
| Fatning: | E27 |
| Farvetemperatur: | 2700K |
| Farvegengivelse: | CRI 90+ |
| Dæmpning: | Ja |
| Materiale: | Aluminium/Tekstil |
| Finish: | Hvid, Sort |
| Ledninglængde: | 250cm |
| IP: | IP20 |
Login