12.292,00 kr.
Gratis levering
På lager, leveringstid: Ca. 1-2 ugers leveringstid
Grupa Okolo Væglampe Large udvider den elegante lampekollektion med væglys. Kombinationen af rene linjer, enkle former og elementer af håndværk skaber skulpturelminimalistisk designudtryk og funktionel belysning. Lampens bevægelige arm gør det muligt at opretholde den ønskede position og få et praktisk retningsbestemt lys.
Fremstillet af aluminium i to flotte finish – hvid eller sort, komplementeres med lampens skærm af stof, der slipper lyset på en særlig måde. Samspillet mellem lethed og fast struktur skaber et raffineret look og behagelig atmosfære i interiørrummet.
Lyset er E27 12W LED 2700K CRI 90 1500 lumen med dæmpbare funktioner.
Grupa Okolo væglampe Large har 47 cm i skærmdiameter, måler (cm) 200x47,8x 83,2 Og leveres med en ledning på 250 cm.
Se relaterede lamper fra den samme designkollektion
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Max Wattage: | 12W |
| Fatning: | E27 |
| Farvetemperatur: | 2700K |
| Farvegengivelse: | CRI 90+ |
| Dæmpning: | Ja |
| Materiale: | Aluminium/Tekstil |
| Skærm: | Ø16cm, Ø47cm |
| Finish: | Hvid, Sort |
| Ledninglængde: | 250cm |
| Størrelse (cm): | 200x47,8x83,2 |
| IP: | IP20 |
Login