Grupa Okolo Gulvlampe kombinerer rene linjer og enkle former, elegant minimalistisk designudtryk og håndværk. Lampens fod er udført af aluminiums sømløs konstruktion og lampens skærm af stof, der slipper lyset på en særlig måde. Samspillet mellem lethed og fast struktur skaber et raffineret look og behagelig atmosfære i interiørrummet.
Lyset er E27 12W LED 2700K CRI 90 1500 lumen med dæmpbare funktioner.
Grupa Okolo bordlampe er hele 145 cm høj, har 47 cm i skærmdiameter og leveres med en ledning på 220 cm.
Fås i 2 variative modeller i den flotte finish – sort og hvid.
Som en del af den smukke designkollektion, der består af bordlamper, pendellamper og væglamper, har alle et fælles element – den vægtløse skønne lampeskærm.
Se også relaterede lamper fra den samme designkollektion
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Max Wattage: | 12W |
| Fatning: | E27 |
| Farvetemperatur: | 2700K |
| Farvegengivelse: | CRI 90 |
| Dæmpning: | Ja |
| Materiale: | Aluminium/Tekstil |
| Ledningslængde: | 220cm |
| Størrelse: | Ø47cm/H:145cm |
| Finish: | Hvid, Sort |
| IP: | IP20 |
Login