2.793,00 kr.
Gratis levering
På lager, leveringstid: Ca. 1 uge leveringstid
Grupa Okolo Væglampe Small udvider den elegante lampekollektion med væglys. Kombinationen af rene linjer, enkle former og elementer af håndværk skaber minimalistisk designudtryk og funktionel belysning. Fremstillet af aluminium i to flotte finish – hvid eller sort, komplementeres med lampens skærm af stof, der slipper lyset på en særlig måde. Samspillet mellem lethed og fast struktur skaber et raffineret look og behagelig atmosfære i interiørrummet.
Lyset er E27 13,8W LED 2700K CRI 97 1521 lumen med dæmpbare funktioner.
Grupa Okolo væglampe small er hele 33,4 cm høj, har 16 cm i skærmdiameter og leveres med en ledning på 250 cm.
Se relaterede lamper fra den samme designkollektion
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Fatning: | E27 |
| Max. wattage: | 13,8W |
| Farvetemperatur: | 2700K |
| Farvegengivelse: | CRI 97 |
| Dæmpning: | Ja |
| Materiale: | Aluminium/Tekstil |
| Størrelse: | Ø16cm/H:33,4cm |
| Finish: | Hvid, Sort |
| Ledninglængde: | 250cm |
| IP: | IP20 |
Login