Nordlux Elen To Go Batterilampe
399,00 kr.
På lager, leveringstid: Ca. 2-5 dages leveringstid
Nordlux Elen To Go Batterilampe er en kompakt og transportabel model fra den spændende lampeserie, der har reference til den skandinaviske minimalisme i designhistorie. Essensen kommer til udtryk i lampens silhuet og komplementeres med den flotte palette af 7 farver.
Lampen kan bruges både indendørs og udendørs og kan dæmpes i tre trin for at sætte den perfekte stemning. Batteriet oplades nemt ved at stille lampen på den medfølgende ladestation.
Lyset er 3W LED 3000K CRI80 300 lumen.
Nordlux Elen To Go Batterilampe er hele 25 cm høj, har 16 cm i skærmdiameter og 10 cm i foddiameter.
| Lampetype: | Batterilampe |
|---|---|
| Fatning: | LED Modul |
| Max. wattage: | 3W |
| Farvetemperatur: | 3000K |
| Farvegengivelse: | CRI 80 |
| Dæmpning: | Ja. 3-trin MOODMAKER |
| Materiale: | Aluminium/ Plast |
| Størrelse: | Ø16cm/H:25cm |
| Finish: | Beige, Blå, Brun, Grå, Hvid, Olive, Sort |
| IP: | IP44 |
Login