7.439,00 kr.
Gratis levering
På lager, leveringstid: Ca. 2-5 dages leveringstid
Loom Design EOS 360 Pendel er en elegant og moderne belysningsløsning, skabt til at tilføre rummet en varm og sofistikeret atmosfære. Fremstillet af holdbart trykstøbt aluminium og kompletteret med en mat finish i 3 flotte farver – hvid, messing og gunmetal. Lyset er indbygget LED og en indbygget bevægelsessensor med dæmpningsfunktion.
Loom Design EOS 360 Pendel kommer i 2 modelstørrelser – Small og Large.
Small – Ø40cm/H:5,5cm. Lyset er 2x18W LED 2700K 909 lumen.
Large – Ø58cm/H:5,2cm. Lyset er 2x18W LED 2700K 1670 lumen.
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Model: | Large, Small |
| Fatning: | LED Modul |
| Max. wattage: | 2x18W |
| Farvetemperatur: | 2700K |
| Dæmpning: | Ja |
| Materiale: | Aluminium |
| Størrelse: | Ø58cm, Ø40cm |
| Ledningslængde: | 135cm |
| Farve: | Hvid, Gunmetal, Messing |
| IP: | IP20 |
LOOM Design er det danske brand indenfor moderne og stilfuld belysning til kvalitetsbevidste kunder. Med fokus på at skabe belysningsløsninger, der imødekommer moderne ønsker og behov, leveres designerlamper, der forener DESIGN, KVALITET og FUNKTIONALITET på imponerende vis.
Både indendørs- og udendørs belysning
Loom Desig producerer belysning i eksklusiv, skandinavisk stil med fokus på moderne behov hos både private og kommercielle kunder.
Login