1.349,00 kr.
Gratis levering
På lager, leveringstid: Ca. 1 uge leveringstid
Loom Design Curve Pendel er en stilfuld og moderne pendel til dit hjem eller kontor. Kombinationen af stilrent design og funktionalitet forvandler ethvert rum til et moderne atmosfærisk interiør med stil og elegance.
Pendlen er udført af aluminium og har en halvkugle form, som giver et minimalistisk og tidløst udseende. Den integrerede LED er placeret rundt i kanten nederst, hvilket giver et jævnt og behageligt lys over bordoverfladen.
Loom Design Curve Pendel kommer i 3 flotte farver – guld, hvid og sort. Kompakt i sin størrelse Ø14cm/H:7,5cm leveres med en ledning på 170cm og Ø9cm/H:3,5cm loftroset.
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Fatning: | LED Modul |
| Max. wattage: | 14W |
| Farvetemperatur: | 2700K |
| Materiale: | Aluminum |
| Ledningslængde: | 170cm |
| Størrelse: | Ø14cm/H:7,5cm |
| Finish: | Guld, Hvid, Sort |
| IP: | IP20 |
LOOM Design er det danske brand indenfor moderne og stilfuld belysning til kvalitetsbevidste kunder. Med fokus på at skabe belysningsløsninger, der imødekommer moderne ønsker og behov, leveres designerlamper, der forener DESIGN, KVALITET og FUNKTIONALITET på imponerende vis.
Både indendørs- og udendørs belysning
Loom Desig producerer belysning i eksklusiv, skandinavisk stil med fokus på moderne behov hos både private og kommercielle kunder.
Login