4.636,00 kr.
Gratis levering
På lager, leveringstid: Ca. 2-5 dages leveringstid
Loom Design Avela SO Pendel er en elegant og funktionel lampe med sensorstyring og justerbar højde. Den slanke, runde form og den eksklusive soft ivory-finish giver et let og stilrent designudtryk, som passer perfekt til både private hjem og professionelle miljøer.
Lampen er udstyret med sensorstyring, der gør det muligt at dæmpe det opad- og nedadrettede lys uafhængigt af hinanden, så belysningen nemt kan justeres efter behov. Det smarte roll-up system giver fuld fleksibilitet og gør det muligt at justere højden trinløst fra 30 til 180 cm. Pendlen kan optimalt placeres over spiseborde, køkken øer eller i loungeområder.
Den indbyggede LED-lyskilde udsender et behageligt og varmt lys, mens den hvide canopy og integrerede driver (220-240V) sikrer en elegant og enkel installation.
Lyset er 60W LED 2700 K med en lumenpakke på 2735 lm.
Loom Design Avela SO Pendel måler 36 cmi diameter og har en højde på kun 4 cm.
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Max Wattage: | 60W |
| Fatning: | LED Modul |
| Farvetemperatur: | 2700K |
| Dæmpning: | Ja |
| Størrelse: | Ø36cm |
| Ledningslængde: | 180cm |
| Finish: | Ivory |
| IP: | IP20 |
LOOM Design er det danske brand indenfor moderne og stilfuld belysning til kvalitetsbevidste kunder. Med fokus på at skabe belysningsløsninger, der imødekommer moderne ønsker og behov, leveres designerlamper, der forener DESIGN, KVALITET og FUNKTIONALITET på imponerende vis.
Både indendørs- og udendørs belysning
Loom Desig producerer belysning i eksklusiv, skandinavisk stil med fokus på moderne behov hos både private og kommercielle kunder.
Login