2.836,00 kr.
Gratis levering
På lager, leveringstid: Ca. 2-5 dages leveringstid
Loom Design Avalon Pendel er en elegant glaspendel med raffineret look og smukke detaljer. Sofistikeret design er udført af elegant røget glas og aluminium i to flotte finish – rosaguld eller gunmetal, hvilket gør den til en markant fremhævende moderne twist. Avalon er ikke blot en lyskilde, men også et kunstværk.
Pendlen spreder et harmonisk nedadrettet lys, som filtreres gennem det smukke glas. Lampen passer perfekt over spiseborde eller som en central belysning i små til mellemstore rum.
Lyset er indbygget 14W LED 2700K med en lumenpakke på 450 lumen og dæmpbare funktioner.
Loom Design Avalon Pendel måler 20 cm I skærmdiameter, 12 cm i højde og leveres med en ledning og Ø9cm/H:3,5cm loftroset.
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Fatning: | LED Modul |
| Max. wattage: | 14W |
| Farvetemperatur: | 2700K |
| Dæmpning: | Ja. TRIAC |
| Materiale: | Aluminium/Glas |
| Størrelse: | Ø20cm/H:12cm |
| Farve: | Rosaguld, Gunmetal |
| IP: | IP20 |
LOOM Design er det danske brand indenfor moderne og stilfuld belysning til kvalitetsbevidste kunder. Med fokus på at skabe belysningsløsninger, der imødekommer moderne ønsker og behov, leveres designerlamper, der forener DESIGN, KVALITET og FUNKTIONALITET på imponerende vis.
Både indendørs- og udendørs belysning
Loom Desig producerer belysning i eksklusiv, skandinavisk stil med fokus på moderne behov hos både private og kommercielle kunder.
Login