1.359,00 kr.
Gratis levering
På lager, leveringstid: Ca. 1 uge leveringstid
Lodes IVY Pendel er et stilrent geometrisk pendellys, der fremhæver minimalistisk elegance og spreder et varmt og behageligt lys. Pendlen er udført i metal med LED-lys, designet med enkelt- og dobbeltkabler - henholdsvis IVY I og IVY V.
Lyset er indbygget 3W LED 3000K CRI90 med en lumenpakke på 450 lumen og dæmpbare funktioner.
Lodes IVY Pendel måler 14,5 cm i ringdiameter og leveres med en ledning på 400 cm.
Vælg mellem 3 flotte finish – sort, champagne og terra.
Designet af Vittorio Massimo i 2022
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Model: | IVY I, IVY V, Small |
| Fatning: | LED Modul |
| Max. wattage: | 3W |
| Farvetemperatur: | 3000K |
| Farvegengivelse: | CRI 90 |
| Dæmpning: | Ja |
| Materiale: | Metal |
| Størrelse: | Ø14,5cm |
| Farve: | Champagne, Sort, Terra |
| IP: | IP20 |
Lodes har siden 1950 fremstillet lamper i et tidløst design, der har bibeholdt det klassiske look og bevaret sin plads i de moderne hjem. Det har gjort Studio Italia Design til en af de førende lampeproducenter på markedet.
Det klassiske og det uventede i ét produkt
Fælles for lamperne fra Lodes er, at de er udformet i en stilren kombination af metal og farver. Det er denne kombination af det klassiske og det uventede, der gør Lodes til en smuk detalje i dit hjem. Virksomheden bruger kun de fineste materialer som fx håndblæst glas fremstillet i Murano.
Farverne bestemmer looket
Til indendørs brug har vi et stort sortiment af lamper fra Lodes. Vi oplever, at lamperne er populære uanset om du har et retro-inspireret hjem med kreative detaljer eller et skandinavisk hjem med et minimalistisk udtryk. Det store udvalg af farver og faconer gør dem oplagte og unikke i de fleste hjem. Til udendørs brug findes der også en lang række smukke Lodes-lamper i et fantastisk design. Fx Studio Italia Copenhagen Poller IP67 pullert er et populært og kendt valg med sit enkle design og funktionalitet.
Login