Calex Silk Splash Dekopære

433,00 kr.

Gratis levering

På lager, leveringstid: Ca. 3-5 dages leveringstid

Produktinformation "Calex Silk Splash Dekopære "

Calex Silk Splash Dekopære har et silkeblødt look takket være det tynde lag af viklede silketråd. Den grå glasoverflade med et spiralformet filament spreder et varmhvidt lys samt skaber en smuk og dekorativ effekt.

Lyset er 4W LED 1800K 80 lumen. Dæmpbare funktioner giver mulighed for at justere lysintensiteten til den ønskede stemning.

 Calex Silk Splash Dekopære måler 16 cm i diameter og 28 cm i højde.

 

Spænding: 230V
Fatning: E27
Max. wattage: 4W
Farvetemperatur: 1800K
Farvegengivelse: CRI 90
Dæmpning: Ja
Levetid LED: 15 000 timer
Størrelse: Ø16cm/H:28cm
IP: IP20
Calex

Hollandske Calex blev grundlagt i 1970 af brødrene Van Soelen. Med afsæt i spændende og innovativt design er virksomhedens DNA dekorative lyskilder. Virksomheden producerer alt fra den velkendte glødepæreform til pærer, som udgør en lampe i selv sig.

Smukke LED-varianter

Calex producerer kvalitets el-pærer bl.a. i smukke LED varianter og er leverandør af lyskilder til supermarkeder, varehuse, byggemarkeder, el-installatører og lampebutikker m.m. i hele Skandinavien.

Pæren er lampen i sig selv

Hos Elministeren har vi et nøje udvalgt sortiment af lyskilder inden for glødepærer samt de populære sorte fatnings-sæt. De fleste af pærerne er dæmpbare og du kan derfor bruge dem som hyggebelysning i et hjørne i fx stuen, køkken, kontoret osv. En oplagt løsning til dig, der ønsker at skabe en unik belysning, hvor pæren er lampen i sig selv. Kig blandt andet nærmere på den populære Manhattan-pære, som med sin unikke udformning har givet lyskilder en ny dimension.

Se alle brandprodukter

0 af 0 bedømmelser

Skriv en anmeldelse!

Del dine oplevelser med andre kunder.