876,00 kr.
Gratis levering
På lager, leveringstid: Ca. 1-3 dages leveringstid
Antidark VIP 3 Pendel imponerer med harmonisk samspil mellem design, lys og funktionalitet. Det minimalistiske look med sin unikke linse skaber en behagelig blændfri belysning og spreder lyset jævnt. Velegnet til brug som en sofistikeret spisebordslampe eller som en iøjnefaldende belysning over køkkenborde, mødebordet og meget mere.
Brug GU10 fatning til lyskilde med et forbrug på 7,5W.
Antidark VIP 3 Pendel måler 12 cm i diameter, 17 cm i højde og leveres med en ledning på 300 cm og Ø10cm/H:4cm loftroset.
Vælg mellem 3 flotte finish – titanium, sort eller messing.
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Fatning: | GU10 |
| Max. wattage: | 7,5W |
| Materiale: | Metal/ Glas |
| Størrelse: | Ø12cm/H:17cm |
| Ledningslængde: | 300cm |
| Finish: | Messing, Sort, Titanium |
| IP: | IP20 |
”Defy Darkness – embrace light” [Trods mørket – omfavn lyset] lyder payoff’et for det nye danske designer-brand ANTIDARK, hvis vision er at levere veludformede, avancerede og state-of-the-art lyskilder til det professionelle og private belysningsmarked.
Design og LED-teknologi går hånd i hånd
Pendler og spots
Login