389,00 kr.
På lager, leveringstid: Ca. 1-3 dages leveringstid
Antidark Domino Spot er velegnet til Designline skinner og giver fleksibel belysning i et diskret og kompakt format. Det cylindriske designudtryk er kompakt i størrelsen, måler 3,5 cm i diameter og 10,8 cm i højde. Specialdesignet mini GU10-lyskilde medfølger.
Lyset er GU10 4,9W LED 2700K CRI90+ med en lumenpakke på 345 lm og dæmpbare funktioner.
For at reducere blænding medfølger honeycomb-filter.
Domino kan monteres nemt i skinnen og kan drejes og vippes efter behov, flyttes rundt, hvis rummet eller indretningen ændrer sig.
Antidark Domino Spot kommer i 7 forskellige finish – hvid, sort, coffee, grå, messing, guld og aluminium.
Spotten er oplagt til køkkenet, gangen eller opholdsrummet, hvor du nemt kan fremhæve bestemte områder eller skabe et behageligt, retningsbestemt lys.
| Spænding: | 230V |
|---|---|
| Fatning: | GU10 |
| Max. wattage: | 4,9W |
| Farvetemperatur: | 2700K |
| Lyskilde: | LED medfølger |
| Farvegengivelse: | CRI 90+ |
| Dæmpning: | Ja |
| Levetid LED: | 40000 timer |
| Farve: | Grå, Coffee Brun, Hvid, Guld, Aluminium, Messing, Sort |
| IP: | IP20 |
”Defy Darkness – embrace light” [Trods mørket – omfavn lyset] lyder payoff’et for det nye danske designer-brand ANTIDARK, hvis vision er at levere veludformede, avancerede og state-of-the-art lyskilder til det professionelle og private belysningsmarked.
Design og LED-teknologi går hånd i hånd
Pendler og spots
Login